RR9Q+MF Efeler, Aydın
05448119991
bilgi@akademiden.com.tr

İnsan Kaynakları Uzmanlığı Eğitimi

Akademiden Uzaktan Eğitim

İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI EĞİTİMİ

Bir kurumun en önemli kaynağı, sahip olduğu insan gücüdür. Sürekli artan ve değişen günümüz rekabet ortamında uzun ömürlü olmak isteyen kurumlar sahip olunan bu kaynağı en doğru şekilde kullanmak ve yönetmek durumundadır. Bilgiyi üretebilen ve kullanabilen, dolayısıyla katma değerinin sonsuzluğuna vurgu yapılan insan faktörü, insan kaynakları yönetiminin stratejik yönünü ortaya koymaktadır. Kısaca bireysel ve kurumsal öğrenme sürecini kalıcı rekabet avantajına dönüştürmek, insan kaynakları yönetiminin vazgeçilmez önceliği olmuştur.

GENEL BİLGİLER

Eğitim Süresi: 30 Gün / 100 Video Ders Saati

Eğitim Şekli: Video Ders (A-Senkron)

Sınav: Çoktan Seçmeli Online

Sertifika: Üniversite Onaylı

KAYIT, EĞİTİM VE SERTİFİKA SÜRECİ

Kayıt yapıldıktan sonra kullanıcı adı ve şifre bildirilir.

Sistem aktif olunca videolar ve dokümanlara ulaşılır.

Videoların tamamı izlendiğine sınav aktif olur.

Sınav sonrası sertifika belirlenen adrese gönderilir.

 Eğitimlerimizle, kariyerinize anlamlı bir değer katın! 

EĞİTİM HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Değişen yönetim teknikleri ve üretim süreçleri ile hızla yoğunlaşan rekabet işletmelerde yönetim anlayışını farklılaştırmakta ve insan kaynağı yönetimini işletme yönetiminin stratejik unsuru haline getirmektedir. Bilgiyi üretebilen ve kullanabilen, dolayısıyla katma değerinin sonsuzluğuna vurgu yapılan insan faktörü, insan kaynakları yönetiminin stratejik yönünü ortaya koymaktadır. Kısaca bireysel ve kurumsal öğrenme sürecini kalıcı rekabet avantajına dönüştürmek, insan kaynakları yönetiminin vazgeçilmez önceliği olmuştur.

Bir kurumun en önemli kaynağı, sahip olduğu insan gücüdür. Sürekli artan ve değişen günümüz rekabet ortamında uzun ömürlü olmak isteyen kurumlar sahip olunan bu kaynağı en doğru şekilde kullanmak ve yönetmek durumundadır.

EĞİTİMİ KİMLER ALABİLİR?

En Az Lisans Mezunu ve İnsan Kaynakları Alanında Kariyer Yapmak İsteyenler.
İnsan Kaynaklarına İlgi Duyan ve Alanda Uzmanlaşmak İsteyenler.
Personel Yöneticiliğinden İnsan Kaynakları Yöneticiliğine Geçiş Yapmak İsteyenler.
Şirketlerin İnsan Kaynakları Bölümünde Çalışmış veya Çalışan ve Yetkinlik Bazlı İnsan Kaynakları Konusunda Gelişim Göstermek İsteyen İK Uzman ve Yöneticiler.
Şirket Sahipleri, Yöneticileri ve Yönetici Adayları.

EĞİTİMİN KULLANIM ALANLARI

İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programına katılanlar eğitim sonrasında özellikle insan kaynakları yönetimi biriminin kurulmasında veya yeniden yapılanmasında yer alabileceklerdir. Ayrıca çalışma hayatına katılanlar yeniden bir eğitim gerektirmeden İnsan Kaynakları Yönetimi birimlerinde donanımlı olarak işe başlayabileceklerdir.
İnsan Kaynakları Danışmanlık Merkezleri, İstihdam Ofisleri, Şirketlerin İnsan Kaynakları Departmanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının İlgili Birimlerinde, Eğitim Kurumlarının İnsan Kaynakları Bölümlerinde, Devlet Kurum ve Kuruluşlarında, Büyük elçilik ve Konsolosluklarda;
İşe Alım Asistanı/Uzmanı/Yöneticisi
İnsan Kaynakları Destek Personeli/Elemanı/ Danışmanı/Uzman Yardımcısı/Uzmanı/Şefi
İnsan Kaynakları Takım Lideri/Şefi / Müdür Yardımcısı / Müdürü/Genel Müd.Yrd/Direktörü
Personel Uzmanı
Yetenek Yönetim Uzmanı/Müdürü
Öğrenim ve Gelişim Uzmanı/Müdürü
İletişim Uzmanı/Yöneticisi
İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanı ve hatta iletişim ve sunum becerilerinizi geliştirerek eğitim sektöründe İnsan Kaynakları eğitmeni gibi pozisyonlarla çalışabilirsiniz.

EĞİTİMİN KAZANIMLARI

Bireysel ve kurumsal öğrenme sürecini kalıcı rekabet avantajına dönüştürmek, insan kaynakları yönetiminin vazgeçilmez önceliği olmuştur.
Bu anlayışla yapılanan İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programı; personel yönetimi ile insan kaynakları yönetimi arasındaki farklılıkları, insan kaynakları yönetimi fonksiyonlarının stratejik rolünü, işletme yapılanmasındaki yerini, insangücü planlamasını, iş analizlerini, seçme-yerleştirme süreçlerini, yetkinliklere dayalı mülakat yapılanmasını, performans yönetimini, iş değerlemesi ve ücret yönetimini ve çalışma hukuku temel alan konularını uygulama boyutuyla ele almaktadır.

İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programına katılanlar eğitim sonrasında özellikle insan kaynakları yönetimi biriminin kurulmasında veya yeniden yapılanmasında yer alabileceklerdir. Ayrıca çalışma hayatına katılanlar yeniden bir eğitim gerektirmeden İnsan Kaynakları Yönetimi birimlerinde donanımlı olarak işe başlayabileceklerdir.

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

Eğitimimize katılıp eğitim sonunda yapılacak online sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda iş dünyasında aranan ve tercih edilen bir İnsan Kaynakları Uzmanı olmak için gerekli mesleki beceriye ve alt yapıya sahip olacaklardır.

İnsan Kaynakları Danışmanlık Merkezleri, İstihdam Ofisleri, Şirketlerin İnsan Kaynakları Departmanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının İlgili Birimlerinde, Eğitim Kurumlarının İnsan Kaynakları Bölümlerinde, Devlet Kurum ve Kuruluşlarında, Büyük elçilik ve Konsolosluklar vb. kurumlarda ilgili pozisyonlarda çalışarak bugünün ve geleceğin mesleği insan kaynakları uzmanı olma şansını yakalayabileceklerdir.

Farklı bir alanda çalışarak insan kaynakları alanında bilgi beceri ve donanıma sahip olmak isteyenler uzaktan eğitim konforu ile ister işten ister evden diledikleri zaman eğitimlere katılıp A’dan Z’ye İnsan Kaynakları Yönetimi hakkında detaylı bilgiye sahip olacaklar, eğitimimizdeki sade ve profesyonel dille hiç zorlanmadan başka bir alanda kendilerini geliştirme fırsatını yakalamış olacaklar, bu alandaki iş ve kariyer fırsatlarının kapısını aralayabileceklerdir.

İnsan Kaynakları alanında çalışmakta olan ancak mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için eğitimimize katılmak isteyenler ise işe alım süreçleri, performans değerlemesi, planlama-analiz, hizmet içi eğitim, motivasyon, liderlik, stres-kriz-zaman ve toplam kalite yönetimi gibi konularda teorik ve gerçek hayatın içinden edinilen deneyimlerle hazırlanmış bilgilerle yeterli bilgiye sahip olup kariyerlerinde fark yaratarak mesleğinde uzmanlaşma ve bölümler arası ve kademeler arası geçiş imkanına sahip olma şansı yakalayabileceklerdir.

Yeni mezun ve/veya öğrenciler ise günümüzün en popüler mesleklerinden olan insan kaynakları uzmanlığı alanına doğru bir atılım yapmış olacaklar ve eğitimimizi başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz iş görüşmelerinde ve kariyerlerinde bir adım önde olacaklar ve donanımlı bir çalışan olarak iş hayatına sağlam ve kendine güvenen adımlar atabilme şansını yakalayacaklardır.e)

İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI EĞİTİMİ
Devlet Üniversitesi Onaylı Uzaktan Eğitim Sertifikası 

Bizimle İletişime Geçin

Bilgi almak istediğiniz eğitim ile ilgili kayıt oluşturun, danışmanlarımız sizi arayıp bilgilendirsin.

Bilgi almak istediğiniz eğitimi seçiniz