RR9Q+MF Efeler, Aydın
05448119991
bilgi@akademiden.com.tr

İnsan Kaynakları Uzmanlığı Eğitimi

İndirim!

İnsan Kaynakları Uzmanlığı Eğitimi

1,250  900 

Eğitim Süresi :  30 Gün / 100 Video Ders Saati

Eğitim Şekli    :   Video Ders ( A-Senkron)

Sınav               :  Çoktan seçmeli online

Sertifika          :  Üniversite Onaylı

Açıklama

İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI EĞİTİMİ NEDİR?

Bir kurumun en önemli kaynağı, sahip olduğu insan gücüdür. Sürekli artan ve değişen günümüz rekabet ortamında uzun ömürlü olmak isteyen kurumlar sahip olunan bu kaynağı en doğru şekilde kullanmak ve yönetmek durumundadır.  Bilgiyi üretebilen ve kullanabilen, dolayısıyla katma değerinin sonsuzluğuna vurgu yapılan insan faktörü, insan kaynakları yönetiminin stratejik yönünü ortaya koymaktadır. Kısaca bireysel ve kurumsal öğrenme sürecini kalıcı rekabet avantajına dönüştürmek, insan kaynakları yönetiminin vazgeçilmez önceliği olmuştur.

 

İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI EĞİTİMİNİ KİMLER ALABİLİR?

 1. En Az Lisans Mezunu ve İnsan Kaynakları Alanında Kariyer Yapmak İsteyenler.
 2. İnsan Kaynaklarına İlgi Duyan ve Alanda Uzmanlaşmak İsteyenler.
 3. Personel Yöneticiliğinden İnsan Kaynakları Yöneticiliğine Geçiş Yapmak İsteyenler.
 4. Şirketlerin İnsan Kaynakları Bölümünde Çalışmış veya Çalışan ve Yetkinlik Bazlı İnsan Kaynakları Konusunda Gelişim Göstermek İsteyen İK Uzman ve Yöneticiler.
 5. Şirket Sahipleri, Yöneticileri ve Yönetici Adayları. 

İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI KULLANIM ALANLARI

 • İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programına katılanlar eğitim sonrasında özellikle insan kaynakları yönetimi biriminin kurulmasında veya yeniden yapılanmasında yer alabileceklerdir. Ayrıca çalışma hayatına katılanlar yeniden bir eğitim gerektirmeden İnsan Kaynakları Yönetimi birimlerinde donanımlı olarak işe başlayabileceklerdir.
 • İnsan Kaynakları Danışmanlık Merkezleri, İstihdam Ofisleri, Şirketlerin İnsan Kaynakları Departmanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının İlgili Birimlerinde, Eğitim Kurumlarının İnsan Kaynakları Bölümlerinde, Devlet Kurum ve Kuruluşlarında, Büyükelçilik ve Konsolosluklarda;
 • İşe Alım Asistanı/Uzmanı/Yöneticisi
 • İnsan Kaynakları Destek Personeli/Elemanı/ Danışmanı/Uzman Yardımcısı/Uzmanı/Şefi
 • İnsan Kaynakları Takım Lideri/Şefi / Müdür Yardımcısı / Müdürü/Genel Müd.Yrd/Direktörü
 • Personel Uzmanı
 • Yetenek Yönetim Uzmanı/Müdürü
 • Öğrenim ve Gelişim Uzmanı/Müdürü
 • İletişim Uzmanı/Yöneticisi
 • İnsan Kaynakları ve Kariyer Danışmanı ve hatta iletişim ve sunum becerilerinizi geliştirerek eğitim sektöründe İnsan Kaynakları eğitmeni gibi pozisyonlarla çalışabilirsiniz.

 

İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI EĞİTİMİ İÇERİĞİ

 • Eğitimimize katılıp eğitim sonunda yapılacak online sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda iş dünyasında aranan ve tercih edilen bir İnsan Kaynakları Uzmanı olmak için gerekli mesleki beceriye ve alt yapıya sahip olacaklardır.
 • İnsan Kaynakları Danışmanlık Merkezleri, İstihdam Ofisleri, Şirketlerin İnsan Kaynakları Departmanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının İlgili Birimlerinde, Eğitim Kurumlarının İnsan Kaynakları Bölümlerinde, Devlet Kurum ve Kuruluşlarında, Büyük elçilik ve Konsolosluklar vb. kurumlarda ilgili pozisyonlarda çalışarak bugünün ve geleceğin mesleği insan kaynakları uzmanı olma şansını yakalayabileceklerdir.
 • Farklı bir alanda çalışarak insan kaynakları alanında bilgi beceri ve donanıma sahip olmak isteyenler uzaktan eğitim konforu ile ister işten ister evden diledikleri zaman eğitimlere katılıp A’dan Z’ye İnsan Kaynakları Yönetimi hakkında detaylı bilgiye sahip olacaklar, eğitimimizdeki sade ve profesyonel dille hiç zorlanmadan başka bir alanda kendilerini geliştirme fırsatını yakalamış olacaklar, bu alandaki iş ve kariyer fırsatlarının kapısını aralayabileceklerdir.
 • İnsan Kaynakları alanında çalışmakta olan ancak mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için eğitimimize katılmak isteyenler ise işe alım süreçleri, performans değerlemesi, planlama-analiz, hizmet içi eğitim, motivasyon, liderlik, stres-kriz-zaman ve toplam kalite yönetimi gibi konularda teorik ve gerçek hayatın içinden edinilen deneyimlerle hazırlanmış bilgilerle yeterli bilgiye sahip olup kariyerlerinde fark yaratarak mesleğinde uzmanlaşma ve bölümler arası ve kademeler arası geçiş imkanına sahip olma şansı yakalayabileceklerdir.
 • Yeni mezun ve/veya öğrenciler ise günümüzün en popüler mesleklerinden olan insan kaynakları uzmanlığı alanına doğru bir atılım yapmış olacaklar ve eğitimimizi başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz iş görüşmelerinde ve kariyerlerinde bir adım önde olacaklar ve donanımlı bir çalışan olarak iş hayatına sağlam ve kendine güvenen adımlar atabilme şansını yakalayacaklardır.

KURS KAYIT SÜRECİ 

 • İletişim bilgileriniz bize ulaştıktan sonra eğitim danışmanlarımız bilgilendirme yapacaktır.
 • Eğitiminiz boyunca size atanan eğitim danışmanımız ile dilediğiniz zaman irtibat halinde olabilecek, her zaman destek alabileceksiniz.

 

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEMİ VE KULLANIMI 

 1. Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerin isimleri üniversiteye bildirilir. Daha sonra kullanıcı adı ve şifreleri sms ve e-posta yoluyla gönderilir,
 2. Kullanıcı adı ve şifre ile sistemine giriş yapılır,
 3. Videolar, ders dokümanları yüklü halde karşınıza gelir,
 4. İçeriklerin %50 ‘sini incelendiği anda sınav aktif olur ve sınavlar butonundan görülebilir,
 5. Şifre aktif olduğu süreç boyunca dilenilen saatte giriş yapıp videolar izlenebilir,
 6. Şifrenin süresi dolmadan en geç 1 gün önce online değerlendirme yapılmalıdır.

SERTİFİKA SÜRECİ VE ULAŞTIRILMASI 

 • Sertifikalar eğitim süresi tamamlanıp, sınavdan geçerli not aldıktan sonra 20 iş günü içerisinde verilen adrese anlaşmalı üniversite tarafından kargo ile gönderilir.
 • Sertifikalar anlaşmalı olduğumuz üniversiteler tarafından hazırlanmakta, sertifika hazırlama yetki ve onay işlemleri YÖK kurumu olan üniversiteler tarafından yapılmaktadır. Sertifikalar adınıza özel hazırlanır ve ıslak imza ve mühürle sizlere ulaştırılır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.